Organizaţii

Organizaţii membre:

Asociaţia Pentru Promovarea Egalităţii între Tineri ADAPTO

Asociaţia de protejare a Omului şi  Mediului ECOM

Asociaţia Ecowatch

Asociaţia „Descopera Constanţa”

Tineri pentru Tineri Mureş

Asociaţia Tineri pentru Comunitate Bistriţa

Asociaţia S.A.V.E.

Sindicatul Colegiul Naţional „Nicu Gane”

Asociaţia „Prorelis”

Asociaţia IBLP Romania

Asociaţia Go Care Romania

Asociaţia „Sf. Paraschiva” Bacău

Asociaţia „Acord” Sibiu

Asociaţia „Zâmbet Pentru Zâmbet”

Asociaţia „Părinţi Pentru Viitor”

Asociaţia Filantropica „Sf. Nicolae” Sibiu

Asociaţia Dia.Logos

Asociaţia Rut

Asociaţia „Prietenii Anastasiei”

Asociaţia Femeilor Ortodoxe Sibiu

Asociaţia Filantropia

Asociaţia OTS

Centrul de Tineret Seminarium Transsilvanicum

Asociaţia Edu21+

Asociaţia Teofilos

Asociaţia Eleon

Asociaţia Veronica

Asociaţia Caritmed

Asociaţia Cultural-Creştină „Sfinţii Împăraţi Constantin şi  Elena”

Asociaţia Filantropia Ortodoxă Luduş

Asociaţia Caritas Luduş

Asociaţia Culturală Plaiuri Luduşene

Asociaţia Culturală Rapsodia Luduşeană

Asociaţia Culturală Hazdina

Asociaţia Amicitia

Asociaţia Culturala Kozaciok

Asociaţia Vaidacuta Satul Meu

Filantropia Ortodoxă Târnăveni

Asociaţia de Părinţi şi  Profesori Gimnaziul Avram Iancu Tarnaveni

Asociaţia Filantropica Medical-Creştină Christiana

Romanian Pro Wrestling

Asociaţia 22 Decembrie 1989

Asociaţia Mereu Tineri

Asociaţia Lugeco

Asociaţia Seva

Asociaţia Blijdorp-Romania

Societatea de Caritate „Mila Creştina” Dolhasca

Asociaţia Multicare Suceava

Sindicatul Colegiului Naţional „Nicu Gane” Fălticeni

Asociaţia Pentru Cultură şi  Educaţie „Buna Vestire” Rădăuţi

Fundaţia Umanitară Mildava

Fundaţia Sfintii Ierarhi Leontie şi  Teodosie

Asociaţia Eugen Siretean

Asociaţia Trio

Asociaţia Pentru Promovarea Tradiţiilor „Vicovu de Sus”

Asociaţia Hanah

Asociaţia „Protopop Ionel Maloş”

Fundaţia Emanuel Rădăuţi

Asociaţia „Muguri de Lumină”

Fundaţia „Simion Mehedinţi – Mioriţa”

Asociaţia Aripile Copilăriei Vrancea

Asociaţia Educaţie prin Animaţie

Asociaţia „Sfânta Elisabeta Feodorovna”

Asociaţia Life Nation

Asociaţia „Părinte în Floreşti”

Organizaţia Creştină Agape

Asociaţia Alternative Umanitare

Asociaţia Comunitară A Romilor din Coastei

Asociaţia Ortodoxă Social-Misionar-Culturală pentru Rromi „Sfântul Moise Arapu”

Asociaţia „Sfinţii Doctori fără de Arginţi”

Asociaţia Culturală „Nicolae Iorga”

Asociaţia Părinţilor Copiilor cu Autism

Asociaţia Clubul Triumf

Asociaţia Buzzmedia

Acces – Asociaţia pentru Cultura Calităţii în Educaţie şi  Societate

Asociaţia „Inimi la Unison”

Asociaţia „Educatori Creativi – Copii Inventivi”

Asociaţia Happy

Asociaţia Iniţiative Botoşani

Asociaţia Scut Botoşănean

Uniunea „Vatra Domnească” – Filiala Judeţeană Botoşani

Asociaţia „Rainbow”

Asociaţia Neamunit

Asociaţia „S.O.S. Familia”

Asociaţia „Ne Trebuie Speranţă”

Asociaţia Umanitară „Sf. Vasile”

Asociaţia „Social Chair”

Asociaţia „Chora”

Asociaţia „Teofilos”

Asociaţia Sportivă, Culturală şi  de Agrement în Turism „Orizont”

Asociaţia „Sfântul Siluan Athonitul”

Asociaţia „Tradiţii de Alba”

Asociaţia „Sfântul Prooroc Ilie Tesviteanul” – Aiud

Forumul Civic al Românilor din Covasna, Harghita şi  Mureş

Liga Cultural-Creştină „Andrei Şaguna”

Asociaţia Cultural-Creştină „Justinian Teculescu”

Asociaţia Cultural-Ştiinţifică „Carpaţii Răsăriteni”

Asociaţia Pedagogilor Români din Judeţul Covasna

Centrul European de Studii Covasna-Harghita

Despărţământul Astra Covasna – Harghita

Fundaţia Adevărul Harghitei

Fundaţia Culturală „Miron Cristea”

Fundaţia „Mihai Viteazul”

Fundaţia Naţională Neamul Românesc, Filiala Covasna

Fundaţia Naţională pentru Românii de Pretutindeni

Despărţământul Central Judeţean al Astrei Mureş

Societatea Cultural-Patriotică „Avram Iancu”, Filiala Tg. Mureş

Uniunea Naţională „Vatra Românească” – Tg. Mureş

Asociaţia Foştilor Deţinuţi Politici din România, Filiala Mureş

Fundaţia Culturală „Vasile Netea”

Fundaţia Centrul Creştin Social Medical de Zi Sighişoara

Asociaţia Centrul Creştin Social de Noapte Sighişoara

Asociaţia Serviciul Socio-Medical de Îngrijire la Domiciliu Războieni Cetate

Fundaţia „Valea Manastirii” Ramet

Asociaţia „ Sf. Andrei” Barabant

Asociaţia „Izvorul Tămăduirii” Oarda de Jos

Asociaţia „Sf. Veronica” Dumbrava

Asociaţia Română pentru Educaţie, Viaţă şi  Sănătate

Asociaţia Simplu

Asociaţia Sf. Agatha

Asociaţia „Bucovina Verde” Rădăuţi

Asociaţia „Casa Părintească” Horodnic de Sus

Asociaţia Culturalp „Sfântul Mitropolit Dosoftei”

Asociaţia Edupart

Fundaţia „Te Aud Romania”

Asociaţia pentru Rezolvarea Alternativă a Disputelor

Asociaţia Sf. Ier. Nicolae şi  Sf. Mc. Glicheria

Asociaţia Salvatorilor Montani „Salvamont Bucovina”

Asociaţia Culturală şi  Filantropică „Bunăvoinţa”

Asociaţia Arta şi  Umanitate – Suceava

Asociaţia Uniunii Artiştilor Plastici Profesionişti Suceava

Fundaţia Culturală „George Sârbu”

Fundaţia Bizantin Arta Kunst

Asociaţia Arte şi  Latinitate Suceava

Asociaţia Şcolară Suceaveană pentru Educaţie şi  Dezvoltare

Asociaţia de Părinţi a Colegiului Tehnic Rădăuţi

Asociaţia „Euroşansa for Life” Fălticeni

Fundaţia Pentru Oameni

Asociata Magareta Zâmbăreaţa

Asociaţia Mentor Cluj

Fundaţia Calea Adevărului

Asociaţia Royal Charis Academy

Asociaţia Together for Change

Asociaţia „Sfântul Haralambie”, Satu Mare

Asociaţia Filantropică „Sf. Ier. Iosif Mărturisitorul”, Baia Mare

Asociaţia Ortodoxă „Sfântul Apostol Andrei”, Satu Mare

Asociaţia Pentru Sprijin şi  Dezvoltare Comunitară Ţara Oaşului

Asociaţia Social-Culturală „Armonia”, Satu Mare

Asociaţia „Sf. Prooroc Ilie”, Baia Mare

Asociaţia „Pro-Vita Chrstiana”, Baia Mare

Asociaţia „Little Feet – Picioruşe”, Baia Mare

Asociaţia „Sacrocuore”, Baia Mare

Asociaţia Culturală Kratima

Asociaţia Familia Oaşa

Asociaţia Banatim

LTCOR Lugoj

Asociaţia Pâinea Vieţii

Asociaţia Educaţie pentru Mileniul III

Asociaţia Licurici

Asociaţia Credinţă, Adevăr şi  Echitate Socială

Societatea Ecologistă „Noua Alianţă”

Asociaţia Remedium Terra

Asociaţia Eastern Danube Convention & Visitors Bureau

Asociaţia „Împăraţii Constantin şi  Elena”

Asociaţia „Sfânta Filofteia”

Centru Creştin al Romilor

InterNaţional Romani Union IRU

Asociaţia Protinereţe

Societatea Femeilor Ortodoxe

Asociaţia Doxologia Alba Iulia

Asociaţia Izvorul Tămăduirii

Asociaţia Miseno

Asociaţia Familia Ortodoxă Sfinţii Ioachim şi  Ana

Asociaţia Psaltichia

Asociaţia „Radio Vocea Evangheliei”

Organizaţia România Ajutor

Fundaţia Doxa

Asociaţia Şcoala Creştină Filadelfia

Fundaţia Umanitară Geana

Asociaţia Freamăt de Speranţă

Asociaţia „Casa Europei”

Fundaţia Caritabilă Orizonturi

Asociaţia Sfântul Ioan Cel Nou de la Suceava

Fundaţia „Sfintii Martiri Brâncoveni” Filiala Suceava

Phoenix Animale Protection and Human Care

Asociaţia Culturală Nedea Stancu

Asociaţia Ketaness 2006

Ajtm Giurgiu

Asociaţia Pluşica

Fundaţia Nicolae Barbu pentru Solidaritate Socială

Asociaţia Leţca Nouă

Asociaţia Părinţilor din Şcoala Nr. 1 Sf. Gheorghe-Giurgiu

Asociaţia Părinţilor din Şcoala Nr. 8

Asociaţia Milenium Art

Asociaţia Iancu Mariana

Asociaţia de Binefacere Pro Vitam Reşiţa

Club Lions Onix Reşiţa

Asociaţia Evolution

Asociaţia Organizaţia pentru Strategii şi  Programe de Dezvoltare

Asociaţia Simţim La Fel Caransebeş

Asociaţia Învăţătorilor Caraş-Severineni

Asociaţia Caritativă Sf. Vincenţiu de Paul Reşiţa

Asociaţia Cogito Reşiţa

Fundaţia Humanitas Pro Deo Reşiţa

Fundaţia Activity pentru Resurse Umane şi  Dezvoltare Durabilă

Asociaţia ,,Ioan Popasu” a Episcopiei Caransebeşului

Asociaţia ,,Filaret Musta”

Asociaţia ,,Corneliu Temeş”

Asociaţia ,,Sf. Ecaterina” Oraviţa

Asociaţia ,,Centrul de Tineret Moniom”

Clubul  Femeilor Manager Caraş-Severin

Asociaţia Judeţeană Sportul pentru Toţi Caraş-Severin

Asociaţia Medicală Sfinţii Cosma şi  Damian

Asociaţia Absolvenţilor  Universităţii „Eftimie Murgu” Reşiţa

Asociaţia „Salvaţi Copii” Reşiţa

Asociaţia „Naşterea Maicii Domnului” Varciorova

Asociaţia Caritas Reşiţa

Asociaţia ,,Armonia” a Parohiei ,,Sf. Ierarh Nicolae” Bocşa Română

Asociaţia Green Idea Caraş-Severin

Asociaţia Proreligo

Fundaşia Pentru Copii „Sf. Sava”

Asociaţia „Pentru Tradiţie şi  Libertate”

ASCIOR

Asociaţia pentru Promovarea Culturii şi  Mediului „Acord”

Asociaţa „Viitor pentru Femei”

Asociaţia Comunitară Maria Francisca

Societatea Naţională de Crucea Roşie din România Filiala Vrancea

Asociaţia Umanitară de Sprijin Homocea

Asociaţia Amaro Drom

Fundaţia „Lumea Copiilor”

Asociaţia ABC Down

Fundaţia Academică „Sfinţii Împăraţi Constantin şi  Elena”

Asociaţia ISMPS

Asociaţia de Sănătate Mintală Psihopediatrică „Sf. Maria”

Asociaţia Naţională Mutuală România-Franţa „Louis Pasteur”

Asociţia Siby Dogs

Asociaţia Profesorilor „Cuvânt şi  Faptă”

Asociaţia „Sf. Stelian” Ocrotitorul Copiilor

Asociaţia „Renaşterea Tinerilor Artişti”

Asociaţia Protha Panciu

Asociaţia „Sfinţii Alexandru şi  Casian”

Fundaţia „Zi Deschisă”

Fundaţia Orizonturi

Asociaţia „Acoperământul Maicii Domnului” Buzău

Asociaţia „Sfinţii Mucenici Alexandru şi  Antonina”

Asociaţia Ortodoxă Filantropia Berca

Asociaţia „Aripi şi  Zâmbete Colorate Pentru Bunici şi  Nepoţi”

Centru Social „Copiii din Glodeanu”

Asociaţia Anastasia

Asociaţia Cordelia

Asociaţia Fii Lupşei

Asociaţia Creştină Speranţă pentru Apuseni

Asociaţia Centrul Artă Pentru Viaţă

Asociaţia Umanitară Casa de Copii Lupeni

Asociaţia Umanitară Betel

Asociaţia Aura 2010

Asociaţia Anima Caste

ANRF Louis Pasteur Dej Filiala Brăila

Asociaţia Club de Turism Proilavia

Asociaţia Un Pas Către o Viaţă Normală

Sindicatul Învăţământului Brăila

Fundaţia Diaconia Medical Center

Asociaţia de Binefacere Diaconia

Fundaţia Inimi pentru Pace

Asociaţia Creştină Prologos

Colegiul Medicilor Veterinari – Filiala Brăila

Fundaţia Catedrala Eroilor

Asociaţia Hristica

Fundaţia Umanitară Filoteea

Asociaţia Ion Cîrstina

Fundaţia „Capela Militară”

Fundaţia Culturală „Cezara Codruţa Marica”

Asociaţia Pentru Descoperirea, Susţinerea şi  Promovarea Valorilor Cultural-Artistice şi  Profesionale

Asociaţia Naţională a Cadrelor Militare în Rezervă şi Retragere, Filiala „Avram Iancu” Mureş

Asociaţia Naţională „Cultul Eroilor”, Filiala Mureş

Despărţământul Reghin Al Astrei

Despărţământul „Gheorghe Oprean” Târnăveni al Astrei

Despărţământul „Teodor Muică” Sângiorgiu de Pădure al Astrei

Asociaţia „Maris şi  Alutus”

Asociaţia Naţională A Cadrelor Militare în Rezervă şi  Retragere „Gen. Grigore Bălan”, Filiala Covasna

Asociaţia Naţională „Cultul Eroilor”, Filiala Covasna

Asociaţia Comunităţii Ortodoxe din Dobolii de Jos

Asociaţia Culturală „Plai Întorsurean”

Asociaţia Culturală „Radio Ardealul”

Asociaţia Culturală „Glasul Călimanilor”

Asociaţia „Filantropia”

Asociaţia Învăţătorilor Din Judeţul Harghita

Asociaţia Culturală „Constantin Romanu –Vivu”, Tg. Mureş

Societatea Culturală „Alexandru Papiu Ilarian”

Asociaţia „Suflet Românesc – Asociaţia de Dezvoltare Locală şi  Culturală”, Tg. Secuiesc

Despărţământul Astra Buzău Ardelean

Asociaţia Calea Neamului

Asociaţia Club „Şi Noi Putem Reuşi”

Liga Internaţională A Românilor – Filiala Mureş

Asociaţia Grit

Asociaţia Clubul Ofiţerilor de Tancuri

Asociaţia „Comunitatea Bărdeşti”

Asociaţia „Voievozii Munţilor”

Asociaţa Iubire şi  Încredere

Fundaţia Solidaritate şi  Speranţă

Asociaţia Speranţa Andradei

Fundaţia Centrul de Zi „Dănuţ”

ADISE Neamţ – Asociaţia pentru Dezvoltare şi Intervenţie Socială şi Educaţională

Asociaţia IOANNIS

Liga Părinţilor pentru Educaţie

Asociaţia Creștin Ortodoxă „Mama Olga”

Asociaţia „Tinerii De Azi, GenaraFundaţia de Mâine” – TAGMA

Asociaţia Culturală „Eu Cred”

Asociaţia Cultural Socială Economică ChrisFundaţiana

Asociaţia Culturală „Arte. Ro”

Fundaţia Medicală „Speranţa Bolnavilor”

Asociaţia „Familia şi Viaţa”

Asociaţia Publică Internaţională „Armata Maicii Domnului”

Centrul Social pentru Promovarea Valorilor „Gaudium et Spes”

Acţiunea Catolică „Sf. Iosif”

Asociaţia Scout Catolică

Asociaţia „Sf. Vincenţiu de Paul”

Fundaţia Filantropică Omenia

Asociaţia Meșteșugarilor „NEMŢEANCA”

Asociaţia Credinţă şi Onoare

Asociaţia de Tineret Solaris

Asociaţia Sportul pentru Toţi

Asociaţia Autism

Asociaţia Medicilor Homeopaţi din Romania

Asociaţia Handicapaţilor Neuromotor

Asociaţia Reaching Out

Asociaţia Nevăzătorilor

Fundaţia Solidaritatea Argeşeană

Fundaţia Lumină în Suflet

Asociaţia Sf. Spiridon şi Irina

Asociaţia Naţionala pentru Copii şi Adulţi cu Autism

Asociaţia Centrul De Ingrijire A Varstnicului

Asociaţia Sf Dimitrie Bascov

Asociaţia Lasă-Mă Să-ţi Aud Glasul

Asociaţia Prietenii Persoanelor cu Autism

Dumitru Chirleşan Rector Universitatea de Stat Piteşti

Fundaţia Umanitară Hand Rom

Sindicatul Sanitas

Asociaţia „Protopop Ionel Maloş”

Fundaţia Emanuel Rădăuţi

Fundaţia Bogdan Întemeietorul

Asociaţia de Părinti Şcoala Nr.2 „Ion Irimescu”

Asociaţia Fălticeni Cultural

Asociaţia Pantelimon S.M. Fălticeni

Asociaţia Happy S.I.M.S.

Asociaţia Absolvenţii şi Prietenii Colegiului Naţional „Nicu Gane”

Societatea de Caritate „Mila Creştină” Fălticeni

Societatea Ortodoxă Naţională a Femeilor Române Filiala Fălticeni

Asociaţia Studenţilor Creștini Ortodocși Români

Asociaţia Părinţilor Colegiului Ortodox Cluj

Asociaţia „Copiii Inimii Neprihănite a Mariei”

Asociaţia Tinerii din Ziua de Azi

Asociaţia „Tineretul Ortodox Român”- Filiala Bucecea

Rezistenţa Creștină

Biserica Creştină Baptistă „Sfânta Treime” Lupeni

Asociaţia Umanitară Casa de Copii Lupeni

Asociaţia Social-Filantropică „Hodighitria”

Asociaţia EVA Educaţie Viaţă Adevăr

Asociaţia „Sfânta Treime” Vaslui

Asociaţia „Buna Ziua, Copii din România”

Asociaţia ”Zâmbete Pentru Zâmbete Floreni”

Asociaţia „Sfântul Spiridon”

Asociaţia Corală „Voces” Oradea

Asociaţia Basarabii

Asociaţia „Sfântul Acoperământ al Maicii Domnului” Satu Mare

Asociaţia Culturală „Simfonia Artelor”

Asociaţia Culturală „Dignus Est”

Asociaţia Medicală „Sfântul Pantelimon”

Asociaţia pentru cultură „Alfa”